Jak jsme se připravili na léto?

Těšili jste se na léto? Já jsem se ho nemohla dočkat! Víte, jak to je, po zimě si vždycky každý rád prohřeje promrzlé tělo 🙂

Příprava na léto

Jak jsme se připravili na léto

Minulé léto mě ale to těšení hodně rychle přešlo. Hned první letní víkend bylo nádherně, ale protože jsem měla spoustu práce, musela jsem zůstat doma a pracovat. Nejsem zaměstnaná, ale pracuju jako grafička na volné noze, takže prostě občas nemám na výběr, a když je toho hodně, musím pracovat i o víkendech.

No a na tenhle snad do smrti nezapomenu! Bylo mi takové horko, že jsem se nemohla ani pořádně soustředit na práci. Nejhorší bylo asi to dusno, které máme v domě. Celý den nám tam svítí sluníčko. Když máte volno a ležíte na zahradě, nebo doma relaxujete, je to příjemné, ale při práci to nešlo.

No skončilo to tak, že jsem pracovala ze sklepa, kde nemáme okna, takže je tam tma a alespoň trochu dýchatelno.

Tohle léto jsem řekla dost!

Jak jsem se na léto znovu těšila, řekla jsem si, že si to nenechám zkazit a pořádně jsme se na něj připravili. Inspirovala jsem se tímhle článkem, který jsem našla, když jsem večer brouzdala po internetu.

První věcí, kterou jsme udělali, bylo to, že jsme pořídili rolety. Je to opravdu praktická věc a nevyjdou ani tak draze, jak jsme si mysleli. Rolety zatahujeme vždycky na noc v celém spodním patře a v pracovně, když tam nejsem. Musím říct, že je to super vynález, v domě je hned o hodně líp!

No a neodolali jsme ani mobilní klimatizaci, kterou v článku doporučují. Mám obecně s klimatizacemi docela špatné zkušenosti, hlavně s těmi v autě. Když jedeme někam dál a je puštěná, má druhý den rýmu a bolí mě hlava, proto jsem při koupi byla hodně opatrná. Objednávali jsme přes e-shop Vzdušín a nakonec vybrali Mobilní klimatizaci Olimpia Splendid. Doporučili nám typ klimatizace a jak ji používat, takže jsme spokojení. Klimatizace funguje a podpora se vyzná a umí poradit.

Vyzbrojená dvěma novými zbraněmi, jsem se těšila na léto a věřila, že už nikdy nezažiju nic podobného, jako minule.

Když přišel první parný víkend a oba jsme s přítelem zůstali doma, vyzkoušela jsem mobilní klimatizaci a měla všude v domě, kromě pracovny a dalších pár místností, zatažené rolety. A výsledek mě překvapil, změna o 100% k lepšímu! Mobilní klimatizace je sice slyšet, ale dá se to vydržet a místnost pěkně ochladí.

Takže až se někdy na to léto naštvete jako já, víte co dělat! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *