Pejsek nám dělá radost!

Už je to docela dlouho co máme našeho psa Matýska, je to Shih-tzu a poslední dobou nám dělá pořádnou radost. Našla jsem fotku, na které je pes, který jakoby našemu z oka vypadl. Jinak se omlouvám, že sem nedávám svoje fotky, nesnáším ten proces focení a nahrávání, protože s tím dělám každý den a tady na blogu si od toho chci odpočinout.

Pes
zdroj:en.wikipedia.org

No a tenhle náš mazlík nám asi před měsícem a půl připravil pořádný zážitek. Bojí se bouřek, takže když začalo pršet a byl na zahradě, okousal plaňku u plotu, protáhl se ven a vyrazil na výlet.

S přítelem jsme byli oba na zahradě a četli si, takže jsme mu moc nevěnovali pozornost. Že není na zahradě jsme zjistili asi po půl hodině. Nejdřív jsme prošli celý dům, kam měl otevřeno, a když nebyl ani tam, vyhlásili jsme poplach.

Přítel sedl na kolo a začal ho hledat po okolí, já obešla sousedy, jestli ho neviděli a pak sedla do auta a začala taky jezdit. Stopy jsme zachytili až asi dva kilometry daleko v ovoci a zelenině, kam se náš čtyřnohý král chodil občerstvovat. Pán tam totiž prodával i granule pro psy, takže mu nasypal a dal mu vodu. Mates přišel, napil se a šel na další výlet. A takhle to udělal za tu hodinu a půl, co jsme ho hledali, asi třikrát.

Nakonec jsme ho našli kousek od zeleniny u základní školy, kde provokoval zpoza plotu vlčáka. Tvářil se jako by se nic nestalo a byl hrozně rád, že nás vidí. To že jsme my dva málem dostali infarkt vůbec neřešil.

No po pár dnech klidu se mu začalo dělat špatně, nejedl, zvracel a vůbec jsme nevěděli, co s ním je. Vzali jsme ho k veterináři a zjistili, že něco špatného snědl. Naštěstí nám veterinář pomohl a dal ho dohromady. Když ho pak ještě kontroloval, zjistil, že mu kupujeme špatné granule, které mu nedávají plnohodnotné živiny, a že i to může být důvod, proč často loudí u stolu a jí na co přijde.

Doporučil nám granule pro psy Hills, které mu teď dáváme asi měsíc. No, že by přestal loudit se říct nedá, ale jinak máme pocit, že je mu o hodně líp. Víc běhá, hraje si, je celkově aktivnější a má krásně hebkou srst. Něco na těch granulích asi bude 🙂

Taky máte stejné zkušenosti s vaším čtyřnohým mazlíčkem? Podělte se 🙂

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *